محصولات برتر

راهنمای خرید بهترین چادر کوهنوردی + 5 تا از بهترین‌ها

برای لذت‌بردن از کوهنوردی و کمپینگ، لازم است که از لحاظ تجهیزات در بهترین وضعیت باشیم. هر گونه کمبود و نقصان در کوهنوردی می‌تواند کیفیت کوهنوردی و کمپینگ‌مان را کاهش دهد و مانع از آن لذتی  شود که باید از کوهنوردی ببریم. از مهم‌ترین وسایلی که هر کوهنورد باید به همراه داشته باشد چادر کوهنوردی است، اما هر چادری نمی‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کوهنوردی باشد. در ادامه به‌صورت مختصر مروری بر مهم‌ترین نکات خرید بهترین چادر کوهنوردی خواهیم داشت و بعد از آن با هم نگاهی خواهیم داشت به 5 تا از بهترین نمونه‌های چادر کوهنوردی.

نکات مهم برای انتخاب بهترین چادر کوهنوردی

  • ظرفیت چادر مهم است. باید تصمیم بگیرید که چادر یک، دو، سه یا چهار نفره کدام‌یک می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. به‌هنگام تصمیم‌گیری در مورد ظرفیت چادر، بی‌شک باید به وزن هر چادر هم توجه داشته‌باشید، چراکه قرار است چادر کوهنوردی را در کوله‌پشتی با خود حمل کنید و اگر سنگین باشد، فشار وزن آن را شما باید تحمل کنید.
  • چندفصله‌بودن چادر هم مهم است. چادرهای سه‌فصله برای بهار و تابستان و پاییز اند و منظور این است که برای هوای بسیار طوفانی و کولاکی طراحی نشده‌اند، بلکه نهایتاً باران ملایم را تاب می‌آورند، اما اگر در زمستان و دوران بارش برف قصد کوهنوردی دارید، باید به‌دنبال چادرهای چهار فصله باشید.
  • ارتفاع چادر را هم به‌هنگام خرید چادر کوهنوردی مدنظر داشته‌باشید. اگر چادر برای قامت شما مناسب نباشد، ممکن است هنگام نشستن درون چادر مجبور به خم‌کردن سرتان شوید.
  • نکته‌ی دیگری که می‌تواند مهم باشد تعداد درهای چادر است. برخی چادرهای چندنفره از چند در برای خروج برخوردار هستند و به این ترتیب کسانی که در چادر قرار دارند مجبور نیستند از یک در مشترک برای خارج‌شدن استفاده کنند. اگر این موضوع برای‌تان مهم است، بد نیست به‌هنگام خرید چادر کوهنوردی به تعداد درها توجه داشته‌باشید.
  • برخی چادرها از پنجره‌ برای تهویه برخوردار هستند. بهتر است به سمت چادرهایی بروید که لااقل یک پنجره‌ برای تهویه دارند.
  • جنس چادر هم می‌تواند اهمیت داشته‌باشد، چراکه روی مقاومت چادر در برابر پاره‌شدن تأثیرگذار است.
5 نمونه‌ی بهترین چرخ گوشت + راهنمای خرید

با این مقدمه، نوبت به آن رسیده که مروری بر چند نمونه از بهترین چادرها برای کوه بزنیم.

بهترین چادر کوهنوردی

5- چادر کوهنوردی اسنو هاوک مدل AO-T2009

چادر کوهنوردی اسنو هاوک مدل AO-T2009

یکی از بهترین چادرهای کوهنوردی که در دسترس دارید، همین چادر است. این محصول صرفاً 2.5 کیلوگرم وزن دارد و در حالت‌های مختلف قابل‌استفاده است. جنس پارچه‌ی بیرونیِ آن از  پلی استر 210T است و بنابراین در برابر پارگی مقاومت بالایی دارد. همچنین جنس داخلی آن از پارچه‌ی قابل تنفس پلی استر 190T است. این محصول همچنین شامل پشه‌بند است. افزون بر این، پارچه‌ی کف آن از پارچه‌ی آکسفورد 210T PU3000MM است.

این محصول برند اسنو هاوک از 2 در و 2 پنجره برخوردار است و همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. در ضمن برای یک تا دو نفر مناسب است.

مشاهده‌ی چادر اسنو هاوک AO-T2009 در دیجی‌کالا

4- چادر کمپینگ 6 نفره مدل Go outdoor

چادر کمپینگ 6 نفره مدل Go outdoor

اگر قصد خرید چادر بزرگ برای 5 تا 6 نفر را دارید، همین محصول از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. این چادر بزرگ فقط یک در و یک پنجره دارد. همچنین 2 اتاق خواب درونی دارد و گزینه‌ای عالی برای استراحت در کمپینگ است. جنس بیرونی آن هم از پلی استر است و تا حد زیادی می‌توانید روی مقاومت پارچه‌اش حساب کنید.

مشاهده‌ی چادر کمپینگ Go outdoor در دیجی‌کالا

3- چادر کوهنوردی اسنوهاوک مدل سومیت

راهنمای خرید بهترین چادر کوهنوردی

پیشنهاد دیگر ما برای انتخاب بهترین چادر کوهنوردی باز هم محصولی از برند اسنوهاک و این بار مدل سومیت است. این چادر برای یک یا نهایتاً دو نفر مناسب است. بدنه‌ی آن از پلی‌استر و نایلون است و از این رو هم در برابر پارگی و هم در برابر نفوذ آب مقاومت بالایی دارد.

معرفی بهترین ردیاب خودرو در سال 1400 + آشنایی با مدل های برتر

این محصول برند اسنوهاک از 2 پنجره و 1 در برخوردار است و به‌لطف سه تیرکی که دارد، تا حد زیادی در برابر بادهای شدید مقاوم است.

نکته‎ی مثبت دیگری که در مورد آن وجود دارد این است که در چند رنگ قابل‎سفارش است.

مشاهده‌ی چادر کوهنوردی اسنوهاوک سومیت در دیجی‌کالا

2- چادر کوهنوردی پکینیو [کله گاوی] مدل K2005

خرید بهترین چادر کوهنوردی کله گاوی

احتمالاً نام چادر کوهنوردی کله گاوی را شنیده‌اید. این برند پکینیو همان کله‌گاوی است و از بهترین برندهای تولیدکننده‌ی چادر برای کوه به شمار می‌رود. یکی از بهترین محصولات این برند مدل K2005 است. این چادر کوهنوردی گنجایشی نهایتاً برای 3 نفر دارد و خوشبختانه از 3 در برخوردار است. از 3 پنجره هم برای گردش و تهویه‌ی هوا برخوردار است.

جنس لایه‌ی خارجی چادر از پلی استر 210T و جنس درونی از پلی استر 190T است. وزن کل چادر 2.6 کیلوگرم بوده و از سه عدد تیرک چادر آلومینیومی 8.5 میلیمتری برخوردار است.

مشاهده‌ی چادر کله گاوی مدل K2005

1- چادر کوهنوردی 3 نفره پکینیو مدل 01

راهنمای خرید بهترین چادر کوهنوردی

اما رتبه‌ی نخست از فهرست‌مان در مورد بهترین چادرهای کوهنوردی باز هم محصولی از برند پکینیو یا کله گاوی است. جنس لایه‌ی خارجی از پلی‌استر بوده و همچون محصول قبلی در برابر 3000 میلی‌متر آب مقاوم است.

این چادر از 1 در و 2 پنجره برخوردار است. همچنین دارای میخ آلومینیومی و طنابچه مهار چادر است.

مشاهده‌ی چادر کوهنوردی پکینیو مدل 01 در دیجی‌کالا

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا